לאתר בולו'בולו לאתר אוב - ז.ע.פ.


מהאש המרכזית ועד ההתגלות

סיכום אירועי ספטמבר 2002 וכמה מילות פרידה (זמנית)


29 בספטמבר 2002

כמה דברים גדולים קרו בספטמבר. הנה כמה מהם:

1. בתחילת החודש הוציא סלון מזל את העלון החדש שלו, שכלל מאמר חדש של pm ועוד המון חומרים מעניינים. ניתן להשיג את העלון בסלון (מונטיפיורי 30 תל-אביב) ללא תשלום, ולמי שלא היה שם אף פעם - המקום בהחלט שווה ביקור.

2. ב- 6, 7, 8 בספטמבר נערך ביער חרובית פסטיבל בראשית, והצטרפה אליו משלחת כבוד מטעם בולו'בולו. המשלחת הסתפחה אל אזור שופע אקטיביזם יצירתי בתוך ים של דברים אחרים, "הכפר הירוק" בריכוזה של סיבילה. האירוע, שנפתח בנימה מינורית ולא הצליח לטלטל בבת אחת את ההמונים, צבר אט-אט תאוצה והיה פינה מיוחדת של עשייה קולקטיבית מסביב למדורה המרכזית בין אנשים מופלאים ושונים מאוד זה מזה. מי שהגיעה לאזור והצליח לתפוס את המתרגם ברגע שהוא לא היה עסוק בשינה, בחלומות בהקיץ או בהרהורים נוגים, יכלה לשמוע מפיו קצת על בולו'בולו ועל עוד כמה דברים שלא נרחיב עליהם את הדיבור. בדיון השתתפו גם מירה אסאו (פעולה ירוקה) ודרור רשף (בדידות) - תודה! תודה גם לסיבילה שעמדה בלחצים לא סבירים של המארגנים מלמעלה ושל האקטיביסטים מלמטה ומהצדדים - ובכל זאת הצליחה להוציא מכולם את המיטב ולהפוך את הכול לאפשרי.

3. ב- 11 בספטמבר מלאה בין היתר שנה להתרסקות המטוסים לתוך בנייני התאומים והפנטגון. באתר בולו'בולו הופיע מאמר ש-pm כתב חמישה ימים בלבד לאחר ה- 11 בספטמבר 2001, המנתח את המצב העולמי החדש. בעקבות פרסומת מאסיבית בפורומים שונים, הגיעה כמות הגולשים למאמר לרמה היסטרית - הנה סטטיסטיקות למי שמעוניינת. תודה לגולשות, בתקווה שנהניתן מהמאמר או מצאתן בו עניין. נשמח לקבל תגובות.

4. בזכות פסטיבל בראשית נוצר קשר ראשוני (סקרנות הדדית?) ומעניין בין בולו'בולו לקהילת ישמעאל הישראלית. למעוניינים מומלץ לקרוא את המכתב של ישמעאל מחודש ספטמבר, ואחר כך לעיין במסמך המלא (מסמכי Word). בנוסף, יהיו בקרוב שני מפגשים של הקהילה - ביום שישי ה-11 באוקטובר ב- 11:00 בבוקר בסלון מזל (מונטיפיורי 30 תל-אביב), וביום שבת ה- 12 באוקטובר ב- 17:00 אחר הצהריים ב"מוסד חינוכי מבואות עירון" בקיבוץ עין שמר (ליד חדרה - מקום קסום, אגב, להעביר בו את סוף השבוע).

5. "סוכת השוטים" איננה עוד. מה- 24 ועד ה- 27 בספטמבר נערך בפאתי תל-אביב אירוע מדהים ומיוחד במינו, ונותר רק לקוות שעוד נראה כמותו במחוזותינו. הדבר המדהים ביותר הוא שיוזמה מקומית, ארעית, עצמאית וספונטנית יכולה ליצור כל כך הרבה, ולתת מקום להרבה דברים שרוחשים במרחב הקוסמי שלנו. תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! תודה! יוזמים, משתתפים, אורחים ומציצנים - הייתם גדולים! האירוע המרכזי בקווירחנה היה המסיבה ב- 27 בספטמבר. קדמו לו כמה ימים של יצירה פתוחה, של רעיונות, של עבודה קשה, של בטלה, בישולים, קרמים, שעווה, בקבוקים, תאורה, צבעים, שירים, ויכוחים ומכות. בין אין-סוף הפעילויות נערכו סדנאות, שאחת מהן היתה סדנת "מרי היסטרי", דיון על אלטרנטיבות חברתיות בגדר אוטופיות יישומיות. הוצגו הרעיונות של בולו'בולו, איזורים אוטונומיים ארעית ומרי אזרחי, בהשתתפות מירה, משה ויאיר.

בהזדמנות זו נזכיר כי במהלך המסיבה הסתובב אדם שהזדהה כנביא זעם בולגרי-קפריסאי בשם אמפוריוס פנקראסוף וחילק פלאיירים וקלטות וידאו מזויפות של בולו'בולו. אנחנו מתכחשים לכל קשר אליו ומזהירים בזאת את הציבור מפניו! רבותיי! לא כל אחד הוא אמפוריוס פנקראסוף האמיתי, המואר, שזכה לחוות התגלות מול הכספומט של בנק לאומי!

ולסיום, מילת פרידה אחת לגולש המתמיד (השם והכתובת שמורים במערכת). בקרוב האתר יסבול קצת כנראה מחוסר עדכון, עקב מסע עסקים של כמה מעובדות התאגיד. אל תדאגו, הכול עוד ישוב על מקומו בשלום. תתגעגעו קצת, מה יש?אוב - ז.ע.פ. ת.ד. 20559 תל-אביב 61205